Tag Archives: бомба

(ВИДЕО) Новинарка известувала од Газа кога бомба погодила блиска зграда

Израелски воздушен напад погодил зграда во центарот на Газа додека новинарката Јумна ал Сајед во живо известувала за Ал Џезира од соседна зграда. Ал Сајед продолжила да коментира иако поради експлозијата морала да се оддалечи од камерата. Фото: Принтскрин/Youtube/Guardian News

Повеќе »

(ФОТО) Бомба: Мурињо стана нов тренер на Рома!

Вистински фудбалски шок – Жозе Мурињо склучил договор со Рома и од следната сезона ќе стане тренер на римскиот клуб. Клубот објавил дека е постигнат договор за следната сезона, така што Португалецот успеа да најде брзо тренерски ангажман, по отказот во Тотенхем. Мурињо го потпиша договорот до јуни 2024 година, …

Повеќе »

(ФОТО) Германија: Евакуација поради бомба од половина тон од Втората светска војна

Скоро 13.000 жители на луксузната населба во Франкфурт биле евакуирани поради бомба тешка 500 килограми, останата од Втората светска војна. Илјадници жители на ексклузивната област Галус во германскиот финансиски центар, во Франкфурт, биле евакуирани од своите домови пред деминирање и отстранување на половина тон британска бомба од Втората светска војна. …

Повеќе »