Tag Archives: божиќна песна

(ВИДЕО) Оваа песна стасала на прво место на топ синглови 36. години откако е објавена

Песната Last Christmas на групата Wham! прв пат се нашла на врвот на британската топ листа на синглови, 36. години откако првпат била објавена. Овој божиќна класик минатата недела бил преслушан 9,2 милиони пати, соборувајќи го видеото на LadBaby, Don’t Stop Me Eating. Песна од Џорџ Мајкл и Ендру Ригли, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ако не сте ја слушнале на радио: Премиера на необјавената „Божиќна песна“ на Влатко Илиевски

Не напушти пред две години но Влатко Илиевски, остави многу хитови зад себе, но и нови песни, кои не стигна да им ги претстави на своите многубројни обожаватели во земјата и надвор од неа. Една од нив е и „Божиќна песна“. На радиостаниците во Македонија во средата премиерно беше пуштена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Авторите на првата муслиманско-христијанска божиќна песна со моќна порака:„Еден е Бог“

Муслиманот Хаидер Али Чао и христијанката Мишел Себастијан од Пакистан се запознале во градот Карачи, а откако се спријателиле направиле заедничка божиќна песна… „Иако не припаѓаме на иста религија никогаш не сме имале чувство дека сме различни. Ако веруваме во Бог веруваме во светот, веруваме во мир и љубов, веруваме …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Ристеска и Влатко Лозановски: Само заеднички настапи или нешто повеќе!

Последниве неколку недели не се зборува толку многу за музиката на Елена Ристеска и Влатко Лозановски туку за наводната врска… Злите јазици се секогаш подготвени на објаснување на нештата „кои не ги знаат“, но се секогаш добро упатени и информирани иако можеби не ги ниту познаваат лицата за кои зборуваат. …

Повеќе »