Tag Archives: бмв

(ВИДЕО) Нетрпелив возач на „БеЕмВе“ ги менувал лентите па завршил во оградата

За среќа, никој не бил сериозно повреден. Познатата приказна доби уште едно издание, овој пат на автопатот во Калифорнија. Камерата од автомобилот го доловува сообраќајот однапред и многу брзо можете да забележите BMW Серија 5 чиј возач вози побрзо од другите учесници. А за да одржува просек со голема брзина, …

Повеќе »

(ФОТО) Платил две места за паркинг за својот БМВ

Комична ситуација. Колку пати ви се случило само што сте дошле на паркингот и гледате дека некое лице зазема две места? Ние се лутиме по такви ситуации, што е нормално, да се разбереме. Овој пат, нема да имаме причина да се лутиме. Како што можеме да видиме на приложената фотографија …

Повеќе »

Со BMW пробил ѕид на наплатна куќичка за патарина и го усмртил работникот на автопатот Загреб – Сисак

Работник на Хрватски автопати Хрватске ((HAC) утрово настрадал по сообраќајна несреќа на наплатна куќичка на патарина на автопатот Загреб-Сисак. Загрепската полиција потврдила дека возачот ја изгубил контролата над возилото и удрил во наплатната рампа на HAC, но сè уште не е позната причината за несреќата во која возилото го пробило …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со BMW-om соборил скутер и продолжил да вози – Го запреле!

КАМЕРА снимила уште еден случај на сообраќајна несреќа што ја поддржува тезата за возачите на БМВ. Овој пат станува збор за невнимателен возач на џип БМВ, снимен на пат во Полска. Камера од автомобилот го фатила BMW X5 во моментот кога удрил во скутерот додека се возел и го соборил …

Повеќе »

(ФОТО) Први фотографии од новите модели на БМВ

На интернет се појавија првите официјални фотографии од двата модели со високи перформански на БМВ пред премиерата на овие автомобили. Дека премиерата на БМВ М3 и М4 е многу близу, сведочат и фотографиите кои, веќе традиционално, „случајно“ се појавуваат на интернет како најава за официјалната премиера на некој нов модел. …

Повеќе »

(ФОТО) ДРУГ ПАТ ЌЕ ВНИМАВА – Паркирал BMW покрај хидрант и…пожарникарите постапиле според закон!

Случајност или не, но пожарникарите биле спречени да интервенираат од БМВ. Добро е познато дека во Америка не ви се пишува добро ако паркирате веднаш до хидрант. Ако, покрај тоа, има потреба пожарникарите да го користат, ќе се случи она што обично го гледаме во филмовите – тие ќе ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) BMW M3 Touring против AMG C63 S Estate

Carwow ни носи нова трка за забрзување. Добар ден, пристигна нова трка за забрзување во која германските возила ја „играат“ главната улога – Mercedes C63 S Estate и BMW M3 Touring. Значи, Мерцедес има 4.0-литарски V8 мотор, кој може да произведе 510 КС и 700 Nm максимален вртежен момент, има …

Повеќе »

Продажбата на автомобили во Германија, во мај, паднала за 51,5 отсто

Најголем пад на продажбата во Германија во мај забележале БМВ и СЕАТ… Автомобилската индустрија се бори да ја преживее кризата. Во Германија продажбата на нови автомобили се намалилаза 51,5 проценти во мај во однос на истиот месец лани. Автомобилската индустрија се бори да ја преживее кризата предизвикана од пандемијата на …

Повеќе »

ХИТ СНИМКА – Вакво „југо“ сè уште не сте виделе: Се зборувало дека се најлоши автомобили на светот, но по ова видео ќе го промените мислењето!

На социјалните мрежи денес се појави неверојатна снимка од автопат. Автомобилот кој во поранешна Југославија се произведувал во Крагуевац долго време важел за најлош на светот. Трошел многу гориво, бил несигурен на патот, но погледнете зошто тоа не мора да биде така. На снимката се гледа како автомобил со марка …

Повеќе »