Tag Archives: близначка

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила за маж кој бил осуден за УБИСТВО на нејзината сестра БЛИЗНАЧКА – ТАТКО се откажал од својата ќерка поради тој потег!

Аргентинката Едит Касас се омажила, на Денот на вљубените во 2013. година, со маж осуден за убиство на нејзината идентична сестра близначка. Многумина ја осудиле за нејзината одлука да биде со убиец, а не доаѓало во предвид да се омажи за него, но таа верувала во неговата невиност и решила …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕСТРИНСКА ЉУБОВ: Девојка од Австралија крева тегови за да може да ја носи неподвижната сестра

„Ова е фантастично, кога она што го правите има за цел да му помогне на некој друг освен вас, тоа е вистинска љубов!“, се вели во коментар. Ајрин Витхулкас од Австралија станала популарна на Инстаграм и ТикТок бидејќи крева тегови за да може да ја носи својата парализирана сестра. Нејзината …

Повеќе »