Tag Archives: благоја истатов

(ФОТО) Честитка од ЖФК СЦ Истатов за ФК Дојранско Езеро:Визијата на легендата продолжува да живее!

Легендарниот Благоја Истатов го заживеа фудбалот во Дојран, а неговите фудбалери и фудбалерки му враќаат на волшебен начин! „ЖФК СЦ Истатов на фудбалерите и раководството на ФК Дојранско Езеро им го честита освојувањето на шампионската титула во Третата фудбалска лига-југоисток. Спортски Дојран треба да биде горд на резултатите оваа година …

Повеќе »