Tag Archives: беснило

ПОВТОРНО – ОПАСЕН ВИРУС ПРОНАЈДЕН КАЈ ЛИЛЈАЦИ ВО ЈУЖНА АВСТРАЛИЈА: Стручњаците предупредуваат дека УБИВА ако не се лекува!

Смртоносниот вирус е пронајден кај лилјаците во пештерите во Јужна Австралија, а експертите предупредуваат дека „болест слична на беснило“ може да убие луѓе доколку не се лекува. Јужно-австралискиот институт за јавно здравје издаде соопштение во кое го предупредува населението да избегнува какви било контакти со лилјаците. Д-р Луиз Флуд, од …

Повеќе »

(ФОТО) Удомила куче а после два месеци починала: Одморот од соништата за оваа девојка се претворил во трагедија!

Младата Норвежанка, Бригите Калестед (24) во февруари со пријателите била на Филипините каде на улица видела куче скитач. Бригите кучето го ставила во корпа на својот мопед и го однела каде што била сместена. Го избањала, исчеткала а со кученцето си играла во градината. Тогаш се здобила со малечки гребаници …

Повеќе »