Tag Archives: бергузер корел

(ФОТО) Бремената Бергузар Корел со семејството ужива  во Чешме!

Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенч, оваа година летото го минуваат во најзападниот приморски град во Турција- Чешме. Парот, кој го очекува своето трето дете, беше забележа како се забавува на плажа во Чешме со своите деца Али и Хан. Фото: haberturk.com Корел постојано беше заедно со Хан, …

Повеќе »

(ФОТО) Популарната Шехерезада покажала како изгледа во 25. седмица на бременост

Турската актерска двојка, Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати за нас како Сулејман и Шехерзада, се во слатко исчекување. Двојката има два сина, Али и Хан, а сега во нивното семејство доаѓа девојче, а неодамна открија дека ќе и го дадат името Лејла. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

Шехерезада го открила полот на третото дете!

Само една година по пристигнувањето на вториот син, еден од најпопуларните турски парови, 50-годишниот Халит Ергенч и неговата 12-години помлада сопруга Бергузар Корел, објавија дека очекуваат трето дете. Веста ја најде актерката среде снимање на серијата, прва во која глумеше по тригодишна пауза. Актерката, позната кај домашните гледачи како Шехерезада, …

Повеќе »

(ФОТО) ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ ПОВТОРНО СТАНУВА ТАТКО: Се ближи породувањето, а Сулејман и Шехерезада не можат да дочекаат! Турската глумица не личи на себе!

Шехерезада, во која беше заљубена цела Турција, како и многумина од околните земји, брои денови до третата посета на родилиштето. Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенц наскоро повторно ќе станат родители, а синовите на славната актерска двојка Али и Кан со нетрпение ја очекуваат приновата.   View this post …

Повеќе »

Шехерезада се откажува од глумата: Приоритет сопругот и децата

Популарната турска актерка Бергузар Корел истакнала дека можеби нема да се врати на ТВ екраните. Причината за тоа е едноставна и лична. Актерката истакнала дека повеќе не може да работи во ист интензитет и ритам како порано. Сега им дава предност на своите деца и семејството. Таа не е подготвена …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Шехерезада (37) поубава од било кога: Трудничкиот стомак и новата фризура придонеле да блеска!

Убавата актерка повеќе не ја крие бременоста, но сè уште не го открила полот на бебето Иако со месеци се шпекулираше за втората бременост на убавата турска актерка Бергузар Корел, потврдата дојде на почетокот на август кога таа го придружуваше сопругот на прославата на 50-ттиот роденден на нивната блиска пријателка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од понеделник на Сител вториот дел од „Далеку од дома“

Актерите кои се прославија со легендарните улоги од “1001 ноќ” овојпат повторно заедно во нова приказна исполнета со љубов, војни и заговори. Капетан Џевдет е храбар војник, гордост на својата татковина. Тој е истовремено сопруг, бескрајно вљубен во својата сопруга, убавицата Азизе, но и грижлив татко на своите деца и …

Повеќе »