Tag Archives: бенд еид

(ВИДЕО) Оваа песна стасала на прво место на топ синглови 36. години откако е објавена

Песната Last Christmas на групата Wham! прв пат се нашла на врвот на британската топ листа на синглови, 36. години откако првпат била објавена. Овој божиќна класик минатата недела бил преслушан 9,2 милиони пати, соборувајќи го видеото на LadBaby, Don’t Stop Me Eating. Песна од Џорџ Мајкл и Ендру Ригли, …

Повеќе »

(АУДИО) ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ „Обични луѓе“ – хрватска песна за светски бунт

Групата Whiteheads од Ријека (Хрватска) излезе со песната „Ordinary People“ (Обични луѓе) излезе од хрватската рамка и ги охрабрува обичните луѓе ширум светот да разберат дека тие се моќ. Тие се сила што на лидерите може многу да им каже. „Го преминавме Горње Јелење“, се пошегувал пејачот на бендот од Риека, …

Повеќе »