Tag Archives: бели влакна

(ВИДЕО) Позната руска БЛОГЕРКА открива: Еве како да се ослободите од првите СЕДИ ВЛАКНА на вашата коса

Откривме како природно да се бориме против седата коса… Жените на различни возрасти почнуваат да имаат проблем со појавата на седа коса. Во борбата против нив често се користи боја за коса, но постои ефикасен „природен“ начин. Го сподели авторката на каналот Јутјуб, Елена Матвева. Основата вклучува жалфија, која може …

Повеќе »

3. природни НАЧИНИ да се ослободите од БЕЛИТЕ ВЛАКНА: Боењето на косата не е единственото решение!

Спречете ја појавата на седа коса со состојки кои ги имате дома Повеќе не мора да трчате во фризерски салон за фарбање ако забележите дека на вашата коса почнуваат да се појавуваат седи влакна. Постои сосема природен начин да се ослободите од овие несакани „гости“ Важен фактор кој влијае на …

Повеќе »

Имате бели влакна, не се вознемирувајте: Тие се знак на долговечност, мудрост, а исто така кажуваат една важна работа за вашето здравје!

Се верува дека белата коса го прави лицето да изгледа постаро. Многумина се грижат за изгледот на белата коса, особено ако се појави рано. Тие мислат дека рано остареле. Всушност, раното појавување на седа коса е знак на добро здравје и одличен метаболизам. Бојата на косата е поврзана со лачењето …

Повеќе »