Tag Archives: без тенис

КОРОНА ВИРУС ВО СПОРТОТ – Ѓоковиќ нема да може да ја брани титулата на Австралија опен?

Новата одлука на австралиската влада ги искомплицира работите околу одржувањето на првиот Грен слем во годината… Новак Ѓоковиќ можеби нема да биде во можност да настапи на Австралија опен идната година, откако властите забранија влез на странци во земјата до 2022 година. Забраната важи и за оние кои сакаат да …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Новак ни рече дека ја прекинува кариерата – плачевме и рековме ‘што правиш?’“

Јелена Ѓоковиќ, сопруга на Новак Ѓоковиќ, открила дека сегашниот број еден привремено го напуштил тенисот. Тоа било во 2018. година, непосредно по операцијата на лактот, повреда која го мачела долго време и поради која бил непрепознатлив. Сето тоа резултирало со пораз од Французинот Беноит Перо во второто коло на Мастерсот …

Повеќе »