Tag Archives: без стрес

(ВИДЕО) Им ги олеснуваат операциите на децата: Со автомобилчиња до салата!

Болницата The Doctors Medical Center во Калифорнија набавила два автомобили на далечинско управување. Нивните малечки пациенти во автомобилчиња самите се возат до операционата сала, што го намалува стресот пред оперативните зафати. „Гледаме дека стресот и стравот исчезнуваат штом влезат во автомобилчето“, пишува на страната на Фејсбук. На објавеното видео се …

Повеќе »

(ФОТО) Вредна мајка: Подготвила 152 оброци и 228. „грицки“ за да без стрес го дочека четвртото бебе!

“И внимателно планирајте ја подготовката. Имено, кога подготвувате лазањи и ги ставате да се печат, за тоа време ќе постигнете да подготвите се’ што е потребно за супа или болоњезе”, вели добро организираната мајка… Џесика Меј Магил од Сиднеј однапред подготвила дури 152. оброци и 228. порции грицки, и тоа …

Повеќе »