Tag Archives: без публика

Олимписките игри без публика: Токио прогласил вонредна состојба!

Јапонската влада денеска формално прогласи вонредна состојба во Токио со цел да се потисне пандемијата на коронарниот вирус, која ќе биде на сила за време на претстојните Олимписки игри, објави премиерот Јошиде Суга. Ограничувачките мерки, кои ќе стапат на сила во понеделник и ќе бидат на сила до 22. август, …

Повеќе »

Ла Лига – Без навивачи додека не се пронајде вакцина против корона вирусот

Натпреварите со 100.000 луѓе не се проблематични само за гледачите на стадионот, туку и поради нивното движење кон него… Епидемиолозите во Шпанија сметаат дека фудбалските натпревари во таа земја нема да се играат пред публика до крајот на годината и повикуваат стадионите да бидат затворени се’ додека не се најде …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ го затворил тренингот за јавност пред мечот со Нишикори!

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ решил да тренира без присуство на навивачи и камери, ден во пресрет на мечот во четирифиналето на Австралија Опен. Ѓоковиќ, кој за противник во среда наутро од 09.30 часот по наше време, го има Јапонецот, Кеи Нишикори, имал термин за вежбање од 16. часот …

Повеќе »