Tag Archives: без повреди

(ФОТО) Пукано во актерката Дениз Ричардс: Во автомобилот била со сопругот

Актерката Дениз Ричардс и нејзиниот сопруг Арон Пајперс во понеделникот се нашле на улица за време на пукање во Лос Анџелес. За среќа и таа и нејзиниот сопруг минале без повреди. Ричардс се упатила кон ТВ студиото со нејзиниот сопруг, кој забавил додека барале паркинг на улицата, во тој момент …

Повеќе »

(ВИДЕО) Човек пропаднал во земја – буквално

Омер Качаган, сопственик на локална продавница, излегол на паузир кога под него се отворила земјата, а тој паднал во дупка длабока шест метри. И’ покрај тоа што кажал дека еден од фрижидерите паднал врз него, Качаган рекол дека се здобил само со полесни повреди и дека противпожарната бригада го спасила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во сообраќајка останал без половина од автомобилот – излегол неповреден!

Следната дестинација на овој некогаш прекрасен автомобил ќе биде отпадот. Chevrolet Corvette Stingray C7 практично бил преполовен по сообраќајката која се случила во Роузвил, Калифорнија, но неверојатно е што возачот успеал да ја напушти патничката кабина без повреди. Деталите за тоа како се случила оваа несекојдневна несреќа не се целосно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Потешка несреќа одамна не сме виделе – возачот преживеал, се јавил…

Снимките од сообраќајот често пати можат да бидат забавни и поучни, но понекогаш се застрашувачки сцени со жртви. Многу ќе се замислите за овој случај, а некои дури ќе имаат чувство на вина што го гледаат. Добрата вест е дека возачот преживеал. Подолу можете да видите снимки од кабината на …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водител паднал огромен „видео ѕид“! Минал без повреди!

Иако изгледало страшно водителот на колумбискиот ESPN, Карлос Ордуз минал без посериозни повреди. На него паднал огромен видео ѕид, а колегите во студиото занемеле. Безгрижно ги редел хартиите, а потоа – ТРАС! Огромен видео ѕид го „покрил“ несреќниот колумбиски водител а колегите останале во шок. Тие само со неверување погледнале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка од покривот скокала во базен: Болно е и да се гледа како се’ завршило!

Некои се шегувале дека Американците се однесуваат како да имаат бесплатно здравствено осигурување… Младата жена на забава скокнала од покривот во базенот, но не завршило како што очекувала. На почетокот на видеото, кое стана вирално на социјалните медиуми, се гледа девојка како стои покрај маж на покривот на куќата додека …

Повеќе »

(ВИДЕО) БОЛИД ВО ФОРМУЛА 3 ОДЛЕТАЛ ПЕТ МЕТРИ ВО ВОЗДУХ И СЛЕТАЛ НА ГЛАВАТА НА ВОЗАЧОТ:Господ го чувал – 19. годишниот возач минал без повреди!

Невидената несреќа доживеаЛ и преживеаЛ 19-годишниот возач Алекс Перони на денешната трка во Формула 3 во Монца. Неговиот автомобил во 17-от круг од трката зАФАТИЛ испакнати транспаренти во кривината Параболица и полетал пет метри во воздух. Откако ротирал неколку пати околу својата оска, автомобилот го погодил заштитното куќиште точно каде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Повеќе среќа отколку памет – Со количка заглавила на шини: Восче во забавен парк налетало на баба и дете!

Излегувањето на една баба и бебе до забавниот парк во Торонто не завршил баш убаво. Се’ се искомплицирало кога старицата сакала да премине преку шините по кои се движело восче. Меѓутоа, тркало од количката се заглавило во шините а таа немала ниту сила ниту брзина да ја премести количката. Како …

Повеќе »