Tag Archives: без кофеин

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Лопез за здравиот начин на живот: Еве зошто не пие алкохол и кофеин!

Џенифер Лопез е посветена на здравиот живот… Џенифер Лопез веќе три децении е една од најуспешните во светот на шоубизнисот. За да може да го следи бурниот начин на живот, таа посветува големо внимание на здравјето во текот на нејзината кариера. Доказите за нејзиниот начин на живот во целост се …

Повеќе »

(Рецепт) ПРЕДНОСТИ – Вареното какао е многу подобро од кафе? Дава ист поттик, но трае подолго и без нуспојави!

Какаото е пијалок полн со изненадувања. Нема сомнение дека утринскиот ритуал за варење и пиење свежа шолја кафе е една од малите радости на животот. Дури и процесот на одлучување кој тип да се купи може да биде забавен. Но, дали некогаш сте се запрашале што се случува со вашето …

Повеќе »

Овој вид кафе има одредени придобивки за црниот дроб

Пиењето кафе е поврзано со помал ризик од развој на хронично заболување на црниот дроб, се вели во новото британско истражување. Студијата, објавена во „BMC Public Health“, покажа дека оние кои пијат кафе имаат помал ризик да развијат некои заболувања на црниот дроб, па дури и да умрат од нив. …

Повеќе »