Tag Archives: безбол

НФЛ – Махомес го потпишал најбогатиот договор во историјата на спортот

НАЈБОГАТИОТ договор во историјата на спортот го потпиша 24-годишниот одбранбен играч на Kansas City Chiefsa. Патрик Махомес, подготвен како 10-ти пик во 2017 година и веќе по првата сезона е прогласен за МВП на лигата, во договорот што важелдо синоќа, ги ималпреостанатите две години. Со потпишувањето на новиот,него му се …

Повеќе »

(ФОТО) Најскапиот дрес во историјата, на аукција, продаден за 5,64 милиони долари!

Неименуван колекционер во саботата на аукција во Њујорк го купил дресот на „Јенкис“ кој големиот Бејб Рут го носел од 1928. до 1930. година за рекордни 5,64 милиони долари. Така дресот на Рут станал најскапа спортска „меморијабилија“ вило кога продадена, а рекордот до сега го држел исто така негов дрес …

Повеќе »