Tag Archives: бегалка

СТАВИЛ ТОЧКА НА БРАКОТ – Примил Украинка како бегалец, а за 10. дена ги оставил сопругата и децата

„Жал ни е за болката што ја предизвикавме, но со Софија имам врска каква што немав“, рекол тој Тони Ганет (29) од Бредфорд, ја остави својата сопруга Лорона (28), откако се заљубил во Софија Каркадијм, украинска бегалка која го напуштила родниот Лавов на почетокот на инвазијата. Чуварот сакајќи да помогне …

Повеќе »

(ФОТО) На 14. години била сексуално злоставувана, вечна ривалка и е Дуа Липа, Приштина ја заменила со Лондон… и’ постигнала СВЕТСКА СЛАВА!

Популарната британска пејачка со албански корени Рита Ора веќе подолго време го привлекува вниманието на јавноста, што не е чудно бидејќи нејзиното име е на сите музички топ листи, а секоја објава на Инстаграм добива лавина од реакции. Рита Сахачиу Ора е родена во Приштина на 26. ноември 1990. година. …

Повеќе »

БЕГАЛКА – Полицијата во БиХ барала девојка (20), таа порачала: „Се омажив, нема потреба од потрага!“

Полицијата на МОСТАР во вторникот попладне контактирала со 20-годишна девојка по која трагал нејзиниот татко, пренесува Dnevni avaz. Според полициската управа во Мостар, девојката рекла дека заминала од дома по своја волја и дека се омажила и дека нема потреба од пребарување. Таа, исто така, и кажала на полицијата дека …

Повеќе »