Tag Archives: бајат леб

Не го фрлајте БАЈАТИОТ ЛЕБ: Додајте му ги овие состојки и ќе биде повкусен од свеж!

Наместо да го фрлате, „освежете“ бајат леб. Ако ви останало уште од лебот од вчера, не го фрлајте. Бајатиот леб можете да го користите и денес, а со неколку зачини тој дефинитивно ќе биде повкусен од свеж. Потребни ви се лук, путер, магдонос и загреана рерна. Изрендајте две чешниња лук, …

Повеќе »

(Рецепт) ЗОШТО НЕПОТРЕБНО ДА ТРОШИТЕ? Топол леб што крцка со мека средина: Освежете го бајатиот леб во само два чекори!

Нема смисла да купувате леб, да го оставите да се стврдне, да го фрлите и да купите нов. Освежете го тврдиот и сув леб на лесен начин и уживајте во крцкавата кора и меката средина, како штотуку да дошол од пекарницата На сите им се случило барем еднаш да купат …

Повеќе »