Tag Archives: балканци

(ВИДЕО) Вирален хит: Стјуардесата покажала како ги препознава Балканците во авионот

СТЈУАРДЕСАТА Кристина Грабеж објавила видео на социјалните мрежи со наслов „Како да препознаете Балканец во авион? и создаде вирален хит. Од „тетката од Австралија“ до „реалити ѕвездата“ до оние кои инсистираат на „домашна храна“ дури и во авион – Кристина ја прикажа секоја можна ситуација и насмеа многумина. View this …

Повеќе »

АВСТРИЈА ВО ШОК ПОСЛЕ ЖУРКАТА НА БАЛКАНЦИТЕ: Медиумите коментираат за лудата забава на која учесниците ги прекршиле сите правила!

Клубовите и баровите во Виена повторно се отворија по олеснувањето на мерките во Австрија, но видеото објавено од локалните медиуми покажува дека еден клуб ги прекршил правилата на физичко растојание, како и полициски час, а главни актери се луѓе од Балканот. „Балканската улица е жива“, пишува австрискиот Хеут, изјавувајќи дека …

Повеќе »

(ФОТО) КОЈ ГИ ЧИСТИ ТОАЛЕТИТЕ ВО ВИЕНА: Доволно е да ги прочитате ИМИЊАТА од овој список и СЕ’ ЌЕ ВИ БИДЕ ЈАСНО!

Во секоја голема компанија од внатрешноста на вратата на тоалетот е залепено парче хартија што можеби сте го забележале, а можеби и не. На неа се запишуваат чистачката кога ќе го исчисти тоалетот. Еден твитерџија објавил фотографија од таков труд, направена во Виена. Имињата кажуваат се’“, напишал тој. Во овој …

Повеќе »