Tag Archives: бактерии

Овие работи никогаш не треба да ги ДЕЛИТЕ со партнерот

Размената на љубов и нежност секако се подразбира… Здравите партнерства вклучуваат меѓусебна размена на љубов, грижа, внимание, размислување и многу заеднички предмети што ги користиме во секојдневниот живот. Сепак, има некои работи кои не смееме да ги споделиме со партнерот. Мажите не треба да позајмуваат пенкало и жена, вели стариот …

Повеќе »

ПРЕВЕНЦИЈА – За овие три предмети никогаш не би помислиле дека се ИЗВОР НА БАКТЕРИИ во вашиот дом

Можеби не изгледа така, но тие се повалкани од копчињата во лифтот … Чистењето секако не е една од оние работи во кои луѓето навистина уживаат, но бидејќи хигиената е важна, овие три работи треба да ги одржуваме чисти секој ден за да спречиме акумулација на бактерии и микроби. Иако …

Повеќе »

Дали премногу се потите? Пијте помалку кафе и алкохол, јадете помалку месо…

На лицата кои се склони кон прекумерно потење, и за кои не постои посебна здравствена причина, им е исклучително тешко да толерираат високи летни температури. Експертите имаат неколку совети кои ќе им помогнат да ја намалат зголемената работа на потните жлезди без да користат антиперспиранти. Еден начин, велат германските фармацевти, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДР. ЏОЗЕФ МЕРКОЛА: Дебелината, дијабетесот, мозочниот и срцев удар настануваат од болести на цревата! Еве како да го спречите тоа!

Широк спектар на здравствени проблеми, вклучувајќи дебелина, отпорност на инсулин, дијабетес тип 2, пародонтална болест, мозочен удар и срцеви заболувања, започнуваат со воспаление во цревата. Повеќето воспалителни заболувања започнуваат во цревата. Хроничното воспаление во цревата може да го наруши нормалното функционирање на многу телесни системи. Исто така, постои врска помеѓу …

Повеќе »

(Рецепт) ВОДАТА со ЛУК ги убива СИТЕ вируси, бактерии и токсини за само 7. дена а се подготвува ЕДНОСТАВНО!

Водата со лук е еден од најдобрите лекови во природната медицина. Познато е дека суровиот лук делува како природен антибиотик, бидејќи има антивирусни, антифунгални и антимикробни својства, и помага да се елиминираат штетните бактерии и го штити телото. Исто така, ги убива бактериите, го регулира крвниот притисок и го зајакнува …

Повеќе »

Откриено што уште во телото влијае на тежината на симптомите на ковид

Кинески научници од Универзитетот во Хонг Конг дошле до нови сознанија за коронавирусот, односно за симптомите што ги предизвикува кај луѓето. Тие во научното списание „ Gut“ објавија дека некои микроорганизми во човечкиот гастроинтестинален тракт (дигестивниот систем) влијаат на реакцијата на човечкиот имунолошки систем и сериозноста на симптомите кај луѓето …

Повеќе »

ПРИРОДНИ ЛЕКОВИ – РЕЦЕПТ СТАР СО ВЕКОВИ ГО ЈАКНЕ ИМУНИТЕТОТ; Јака мешавина од 7. состојки штити од вируси и бактерии

7 моќни зачини имаат долготраен ефект во заштитата на имунитетот! Оваа мешавина на здрав зеленчук, медицински оцет и силни зачини делува така што го зајакнува имунитетот и го штити организмот од бактерии, вируси и габички. Состојки: 1/2 л јаболков оцет 1 главичка кромид 5 чешниња лук 2 лути пиперки 1 …

Повеќе »

(Рецепт) Најздравото овошје затруено со пестициди и бактерии: Ова е единствен начин навистина добро да ги измиете јаболките!

Дури и органските јаболка понекогаш се прскаат со органски пестициди, кои исто така немаат што да бараат во човечкото тело. Без разлика дали сте собрале јаболка од дрво некаде на минување (особено по должината на улицата каде поминуваат автомобилите) или сте ги купиле во супермаркет, дури и да изгледаат убаво …

Повеќе »

(ФОТО) АПЕЛ ОД ЕДНА МАЈКА: „Внимавајте со што си игра вашето дете во кадатаза да не поминете како ние!“

Малиот Бејлор во кадата си играл со играчки и, иако неговата мајка, писател и новинар, редовно ги чистела тие играчки, тој добил сериозна инфекција на очите и за малку ќе ослепел. Еден Стронг, мајка на три деца, неодамна објаснила како и’ претходно била свесна колку лесно се собира мувла во …

Повеќе »