Tag Archives: бакнежи

(ВИДЕО+ФОТО) РЕАЛНО ШОУ КОЕ ЈА ЗГРОЗИЛО ПУБЛИКАТА: Гледал снимка од ИЗМАМА, не можел да им верува на сопствените очи! Срцето му се скршило!

Реалното шоу „Остров на искушението“ (Temptation Island) стана една од најкоментираните телевизиски емисии, предизвикувајќи зачуденост и неверување кај публиката.   View this post on Instagram   A post shared by Casey Starchak (@cstarchak) Островот на искушенијата собира неколку парови и луѓе кои се слободни. Секој пар се согласува да живее …

Повеќе »

7 навики на Французите на кои цел свет е љубоморен

Чист хедонизам, лесното уживање во храната и страсните бакнежи се само некои од навиките на списокот што Французите ги негувале долго време, а на кои им завидува и остатокот од светот. Во основата на убавината на патувањето е запознавање на други култури и оние мали навики и обичаи карактеристични за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ВО ГРЦИЈА: Среде емисија во живо глумецот почнал страсно да ја бакнува новинарката!

Грчкиот актер Павлос Евангелопулос, кој играл некои од најголемите заводници во грчките филмови во осумдесеттите години, ја бакнал новинарката среде интервју на програма во живо за „да и покаже како тоа го прават професионалците“. Новинарката Надја Ригату се состанала со актерот, кој сè уште е активен во сериите, за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка поставила камера во собата на децата: Не можела да верува што гледа!

Срцето на нивната мајка скоро се „скршило од среќа“ кога видела што прават нејзините близнаци. Лора Далтон (28) од Шкотска е мајка на 18-месечни идентични близнаци Џејкоб и Ноа. Бидејќи браќата обично ги поминувале деновите во расправавија за тоа кој која играчка ќе ја земе, Лора била во шок кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тригодишното девојче кое ја запознава својата новородена сестра ќе ги стопи дури и’ најтврдите срца

МОМЕНОТ кога тригодишната Моли се сретнала со нејзината новородена сестра Кора, ги стопило и најтврдите срца. Мајката Хедер Конли на социјалните мрежи го објавила моментотод болницата, кога ги запознала двете сестри. Моли ја земала Кора во прегратка, нежно и го галела лицето, ја бакнала и и’ рекла: „Ти само што …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА УБАВ ДЕН – КОЛКУ Е СЛАДОК: Син папагал упорно ја бакнува сликата на друг папагал на шолја за кафе и се обидува да го шармира!

На овој папагал толку му се допаднал другиот папагал кого го видел на шолја за кафе па слатко ќе се насмевнете кога ќе видите што се правел. Прво го бакнувал, а потоа почнал да се извиткува и да испушта некои звуци како да сака да го шармира.. Толку е сладок …

Повеќе »

ОЖИВЕЈТЕ ја својата љубовна врска во три едноставни потези!

ЧУВСТВОТО на оддалеченост од партнерот не значи дека вашата врска пропаѓа. Ваквите ситуации честопати се условени од различни околности, како што се премногу обврски, приватни проблеми и слично. Сепак, тоа не значи дека треба да се откажете. Малку е потребно љубовта повторно да се запали, и овие едноставни потези ќе …

Повеќе »