Tag Archives: багер

(ВИДЕО) Поради кавга околу платата работник седнал во багер и урнал половина зграда

Наводниот спор за платите во југозападна Германија брзо прераснала во бизарна деструктивна кампања. Незадоволен градежен работник, познат само како Матија П, влегол во багерот и демолирал добар дел од фасадата на новоизградената зграда. Прозорците биле испукани, балконите срушени а делови од фасадата паднале од новоизградената зграда во градот Блумберг, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА Филипините (повторно) со багер уништуваат запленети луксузни автомобили

Со багер уништиле скапи автомобили што биле конфискувани во последните две години. Филипинската царинарница уништила 21 одземен автомобил со вкупна вредност од околу еден милион евра пред камерите. Егзотични автомобили како што се Мекларен 620Р, Бентли и Порше 911 завршиле под гасениците на багерот. Уништени се и нешто поевтини автомобили …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАДЕ СИ ТРГНАЛ СО БАГЕР НА ПИТОН: Несекојдневна пресметка на река во Индонезија!

На Интернет се појавило видео од Индонезија, на кое се гледа како багер случајно копајќи со„лажицата“ вади голема змија. Во близина на индонезискиот град Пеканбару, багеристот копал градина крај работ на реката и случајно ископал огромна змија од која едвај се ослободил. Збунетата змија останала да виси сè додека багерот …

Повеќе »