Tag Archives: ајдахо

СРЕЌНИК – По шести пат добил на Лотарија!

Маж од Ајдахо добил на лотарија – по шести пат. Маж од Меридијан, Брајан Мос освои 250.000 американски долари во четвртокот на грепка, објавила лотаријата во Ајдахо, со што ја означил ја шестата добивка, најголема досега. Мос, кој е сопственик на продавницата „Newko Sport and Nutrition“, рекол дека редовно игра …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНО – ОВОЈ ЗЕМЈОТРЕС БИ МОЖЕЛ ДА ЈА УНИШТИЛ АМЕРИКА: Низа удари најавуваат активирање на СУПЕРВУЛКАНОТ во Јелоустоун!

Неодамнешниот земјотрес во северозападниот дел на Соединетите држави бИЛ толку силен што популарната плажа по должина на езерото Стенли била скоро целосно потопена, а последици сè уште се појавуваат. Затоа, геолозите се прашуваат дали ерупцијата на вулканот Јелоустоун е неминовна. Се чини дека северозападноамериканската држава Ајдахо не престанала да се …

Повеќе »