Tag Archives: афазија

(ФОТО) Силвестер Сталоне открил тажни детали за состојбата на Брус Вилис

АКТЕРОТ Силвестер Сталоне споделил со јавноста новости за здравјето на неговиот колега Брус Вилис, откако Вилис засекогаш се повлече од светот на филмот поради тешка болест на почетокот од оваа година. Во интервју за The Hollywood Reporter, Сталоне открил како е Брус. „Брус минува низ навистина, навистина тешко време. Тој …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис, виден во јавност по долго време, не дозволил болеста да му го ускрати нормалниот живот

Брус Вилис после долго време беше виден во јавност. Иако се бори со тешка болест, не дозволил таа да му го ускрати нормалниот живот. Всушност, фотографите го фатиле во Лос Анџелес додека уживал во прошетка пред да оди во локален супермаркет. Се чини дека актерот е во добра форма. Неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брус Вилис по 34. години го прекршил ветувањето!

Брус Вилис ја прослави 34-годишнината од првиот филм од серијата „Умри машки“ (1988), во кој го играше детективот Џон Меклејн, со посета на облакодерот „Фокс Плаза“ во Лос Анџелес. Тој облакодер во филмот служел како локација за деловната зграда „Накатоми Плаза“. Со оваа посета Вилис го прекрши ветувањето на Меклејн …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сопругата на Брус Вилис: „Стравот не го запре“

Ема Хеминг Вилис (43) на Инстаграм сподели заедничка фотографија со сопругот Брус Вилис (67), на која се гледа моментот кога таа го бакнува во образ. Хеминг Вилис во објавата напиша: „Толку го сакам што боли“, напишала во објавата Хеминг Вилис, која со познатиот актер има две ќерки Мејбел Реј (10) …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис за прв пат е виден во јавноста по веста дека е болен: „Се уште ништо не е загубено!“

Легендарниот актер Брус Вилис по прв пат е виден во јавност откако беше објавено дека боледува од афазија, односно нарушувања на говорот. Тој бил фотографиран со пријател во ресторан во Брентвуд, Калифорнија. Потсетуваме дека неговото семејство пред шест недели излезе со соопштение: „Сакаме да ве информираме дека нашиот сакан Брус …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА БРУС ВИЛИС ЈА ОТКАЖАЛА СВАДБАТА, ПА СЕ ПРЕМИСЛИЛА: Еве зошто решила да слави! Причината ќе ве расплаче!

Како што пишуваат американските медиуми, ќерката на пензионираниот актер Брус Вилис, Талула, сакала да ја откаже венчавката поради дијагнозата на нејзиниот татко. Меѓутоа, тоа сепак ќе се одржи. View this post on Instagram A post shared by Bruce Willis (@dobledebruce) Талула се мажи за режисерот Дилон Бас, а плановите се …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД БРУС ВИЛИС ПО ВЕСТА ЗА ТЕШКАТА БОЛЕСТ: Неговата сопруга открила како се чувствува актерот, еден детаљ многумина ИЗРАДУВАЛ!

Откако се дозна дека актерот Брус Вилис се бори со афазија, поради која ја прекинува кариерата, неговите обожаватели се израдуваа со објавата на Инстаграм на која се гледа дека тој шета во природа со семејството и во исто време делува среќно. Помина една недела откако семејството на актерот ја објави …

Повеќе »

Брус Вилис не е единствениот – кои познати личности страдаат од афазија?

Веста дека актерот Брус Вилис (67) се повлекува од актерството, бидејќи боледува од афазија, се прошири низ светот. Сепак, тој не е првата славна личност која се соочува со ова нарушување. Откако актерот Брус Вилис (67) се соочи со афазија, која влијае на неговите когнитивни способности, тој донел тешка одлука …

Повеќе »

Што е афазија – болеста од која боледува Брус Вилис?

Веста дека Брус Вилис се повлекува од актерството поради дијагностицирана афазија се прошири низ светот. Многумина не знаат ништо за оваа болест, но на луѓето им е јасно дека дијагнозата е доволно сериозна за да го оневозможи Вилис да продолжи да дејствува. Што е афазија, како настанува и дали постои …

Повеќе »