Tag Archives: аутфит

(ФОТО) Секси чевлите на Рита Ора предизвикале кавга на социјалните мрежи

Рита Ора е пејачка која често ја гледаме во секси изданија, а нејзините модни избори често предизвикуваат поделени реакции. Еден аутфит на модната недела во Милано предизвикал големи полемики. Рита Ора, музичка sвезда со косовско потекло, беше вистинска street style sвезда на Модната недела во Милано. Познато е дека поради …

Повеќе »

(ФОТО) И се може: Излегла на теренот и со облеката повторно ја шокирала јавноста!

Една година откако ја изненади јавноста со својот аутфит на теренот, Серена Вилијамс и оваа година го направила истото и предизвикала лавина од коментари. Серена Вилијамс за првото коло на годинешнот турнир „Ролан гарос“ избрала многу необичен изглед, ништо помалку интересен од минатогодишниот кој е забранет од претседателот на Францускиот …

Повеќе »

(ФОТО) Аутфитот на Серена Вилијамс за АО предизвикал чудење:„Дали се тоа мрежести чорапи?“

После контроверзите кои ги предизвикала со нејзиниот аутфит на Ролан Гарос минатата година (кој подоцна го забраниле) Серена Вилијамс повторно го привлекла вниманието со облеката на тенискиот терен. Серена Вилијамс мина во второто коло на Австралија опен откако на Германката, Татјана Марија, и препуштила само два гема, поради што после …

Повеќе »