Tag Archives: атп астана

(ВИДЕО) УЖИВАЊЕ ЗА ГЛЕДАЊЕ – Новак Ѓоковиќ експресно меѓу 8. најдобри во Астана

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на АТП турнирот во Астана бидејќи го совлада Ботик Ван Де Зандшулп во два сета со 6:3 и 6:1. Дуелот траеше само еден час и десет минути игра. Токму во периодот од денот кога треба да почнете да готвите ручек, Новак Ѓоковиќ го одигра вториот …

Повеќе »