Tag Archives: астролог

На 19 ноември ни доаѓа полната Месечина – секој знак го очекува некоја промена, а ОВОЈ ЗНАК ќе доживее нешто неочекувано!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Полната месечина на 19-ти ноември во знакот на Бик најавува големи откритија, завршетоци и пресврти на судбината. Дозволете му на универзумот да го преземе водството и останете отворени за …

Повеќе »

Руски астролог открива – доаѓа ретрограден Меркур, не го правете ова: Риби, внимавајте на парите, а Ракот на одлуките!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На Раковите им се советува да бидат трпеливи за да не донесуваат импулсивни одлуки што водат до кавги во случај на неуспешни планови. Скорпиите ќе можат да стават крај …

Повеќе »

Астролог открива каква ќе ни биде 2021. година: Маските ќе ги носиме до април 2022.!?

Конфликтот меѓу старото и новото ќе ја одбележи 2021 година на глобално ниво – и ништо нема да ги запре времето и промените што ги носи Уран. На лично ниво, силна промена на енергијата особено ќе ја почувствуваат родените во знакот на Бик, а потоа ќе бидат погодени Овен, Лав, …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДВИДУВАЊА – Никола има ЛОША ВИЗИЈА за наредните две години! Ја предвидел пандемијата, а сега открил кога го гледа нејзиниот крај!

Како што објаснил младиот видовит астролог, зборот „инфлуенца“ нон стоп му паѓал на ум во 2018 година. Видовитиот астролог од Лондон, Никола Аујула (35), пред две години зборувал за катастрофа со „грип“, но исто така предвидел и бројни турбулентни ситуации што ќе ни се случат во блиска иднина. Никола, кој …

Повеќе »

ПРИСТИГНУВААТ ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ – Славниот британски астролог открива: Новата ера почнува на 21. декември и ќе трае 200. години – Донесува ОГРОМНИ ПРОМЕНИ!

Јасмин Боланд, водечки британски астролог, тврди дека на 21. декември започнува нова ера, која ќе трае во следните 200 години. Јасмин Боланд вели дека додека Јупитер поминува низ Водолија од 19. декември до 30. декември 2021 година, нè очекуваат многу промени на лично и глобално ниво. Во изминатата година, Јупитер, …

Повеќе »

Астрологот кој ја предвиде короната има ново предупредување

Џесика Адамс е британска астролог, која тврди дека предвидела „вирус што ќе го вознемири светот“ – што подоцна се покажа дека е коронавирус. Сега открива предвидувања за следните шест месеци. Адамс рече дека во февруари 2019 година зборувала за своите грижи со надеж дека ќе ги предупреди луѓето, но никој …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКИ МОМЕНТИ ЗА СИЛВЕСТЕР СТАЛОНЕ: Починала НАЈВАЖНАТА личност во неговиот живот!

Мајката на славниот холивудски акционен херој Силвестер Сталоне (74), Џеки Сталоне починала на 99-годишна возраст, пренесуваат странските медиуми. Френк Сталоне, брат на популарниот актер Силвестер Сталоне, објавил дека неговата мајка Џеки Сталоне починала на 99-годишна возраст. Џеки беше познат астролог, и останала запаметена како учесник во реалното шоу Големиот брат. …

Повеќе »