Tag Archives: асли енвер

(ФОТО) Борба на хероината од „Истанбулска невеста“: „Дислексијата е секојдневен животен проблем!“

Се разбира, како што пораснав и се едуцирав, така и моето мислење се промени. Денес, не ја гледам дислексијата како главен животен проблем. Само е отежнувачка околност да се справиме со нештата, а вистинските проблеми се болест, сиромаштија или губење на некој близок… View this post on Instagram @gulumerzincan @gozdeuresingorgul …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна животна приказна на ѕвезда на турските серии: После тежок развод свршеникот ја оставил пред олтар!

Кога не е на снимање таа се наоѓа во некој од азилите за напуштени миленици бидејќи ги обожува животните. Асли Енвер публиката од овие простори ја запознала како Суреја во серијата „Истанбулска невеста“ што и е една од најголемите улоги во кариерата. Глумицата со кипарско потекло има 34. години, а …

Повеќе »