Tag Archives: артерии

(Рецепт) Домашен лек против запушени артерии, формирање камчиња и зајакнување на имунитетот: Ги убива сите инфекции во организмот!

Овој природен лек исто така спречува појава на слободни радикали, кои имаат бројни негативни ефекти Ви претставуваме одличен природен рецепт за третман и превенција на запушени артерии. Исто така е добро за регулирање на покачените масти во крвта, спречување на општ замор на телото, спречување и лекување на инфекции и …

Повеќе »

Зошто е добро да се пие шолја какао секој ден?

Какаото ја подобрува еластичноста на артериите и вените… Какаото е богато со флавоноиди и затоа ја подобрува еластичноста на нашите артерии и вени. За време на една неодамнешна студија, жените кои пиеле шолја какао богато со антиоксиданс дневно за три месеци се здобиле со помека, навлажнета, затегната кожа која веќе …

Повеќе »