Tag Archives: апетит

(ВИДЕО) Жена споделила рецепт против надуеност: Вели дека го сузбива апетитот и веднаш делува

Тиктокерката Happy&Healthy Olivia решила да проба вирален рецепт кој наводно ја намалува надуеноста и го потиснува апетитот. Станува збор за пијалок кој се состои од вода, лажичка семе од чиа и лимета (или лимон). Таа додала една лажичка семе и сок од лимета,за подобар вкус, во чаша вода. Чекала пијалокот …

Повеќе »

Еве какво влијание на слабеењето има кафето!

Кафето е пијалок што се пие низ целиот свет. Покрај водата е најпопуларниот пијалок во светот. Ако сте се прашувале дали може да ви помогне да изгубите тежина, одговорот е ДА. Диететичарката Кетрин Зерацки од клиниката Мајо вели дека кафето влијае на слабеењето на неколку начини. Го потиснува апетитот Никој …

Повеќе »

Три знаци можат да покажат дека ви е ЗАГРОЗЕН ИМУНИТЕТОТ

Болки во грлото, настинка, кивање, необјаснет замор … се повеќе од јасни знаци на пад на имунитетот. Сепак, постојат и такви кои најчесто им ги припишуваме на стресот и нервозата, а тие исто така укажуваат на тоа дека здравјето и еластичноста на нашето тело се распаѓаат. Ова се трите најнеочекувани …

Повеќе »

Го намалуваат апетитот и желбата за слатко: Овие напитоци можат да помогнат во слабеењето – тврди нутриционист!

Кога ќе почувствувате желба за нездрава храна, испијте една чаша од некој од овие 5. напитоци Сите добро знаеме колку е тешко да се откажеме од слатките, но ако сакате да ја средите својата тежина, тоа е потребно, барем за некое време. Добрата вест е дека постојат пијалоци кои можат …

Повеќе »