Tag Archives: анџелина џоли

Бред Пит на столбот на срамот за еден погрешен потег: „Каков лицемер“, „Ми се гади од него“

Бред Пит е обвинет од јавноста дека е лицемер бидејќи работел како извршен продуцент на филмот „She Said“. Актерот го прифатил ангажманот во филмот за злосторствата на Харви Вајнштајн откако Џоли го обвинила за злоставување, а со моќниот продуцент соработувал во неколку наврати иако знаел како се однесува со жените …

Повеќе »

(ФОТО) По малку неочекуван избор? Откриено кој ќе ја глуми Марија Калас: „Ќе дадам се од себе“ вели познатата актерка!

Како што пренесува „Гардијан“, една од најдобрите оперски пејачки на сите времиња, Марија Калас, во новата драма на чилеанскиот режисер Пабло Лараин ќе ја игра Анџелина Џоли. Бурната, трагична и убава приказна за животот на најголемата оперска пејачка во светот ќе биде раскажана преку сценариото на креаторот на серијата „Peaky …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ МОЖЕЛ ДА ИЗДРЖИ – ЗАРАБОТУВАВ ДО 11.500 ЕВРА, НО ОВА НЕ МОЖЕВ ДА ГО ИЗДРЖАМ: Поранешниот телохранител на Анџелина и Бред открил ЗОШТО дал отказ!

Поранешниот телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, Марк Билингем, дал отказ по 17. месеци работа. Неодамна открил зошто. „Кога ја напуштив армијата во 2007. година, завршив како телохранител на познати личности како Анџелина Џоли, Бред Пит, Расел Кроу и Мајкл Кејн. Заработував многу добри пари – три пати повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит ги открива чувствата по раскинувањето со Анџелина Џоли

Бред Пит ги усмерил своите лични проблеми во скулптура која сега е изложена заедно со делата на уметникот Томас Хаусаг и музичарот Ник Кејв Бред Пит отворено зборувал за создавање уметност додека се справувал со лични превирања. Во новото интервју за Financial Times, актерот зборува за изработката на неговите скулптури, …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО УБАВИ И СЛИЧНИ – Старите фотографии од мајката на Анџелина Џоли ја покажуваат необичната сличност што таа ја имала со нејзината ќерка

Холивудската актерка Анџелина Џоли многумина ја сметаат за една од најубавите жени на светот, а кога ќе погледнеме стари фотографии од нејзината мајка Маршелин Бертранд, сосема е јасно од каде ја наследила убавината. Маршелин, која исто така беше актерка и голем хуманитарец, беше олицетворение на убавината. Сега повторно се појавија …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВРЕДЕНА – КОЈ БИ ПОМИСЛИЛ ДЕКА ИМА ЧУВСТВА?! Се појави ЕМОТИВНИОТ МЕИЛ што Анџелина му го испратила на Бред! Нивната војна сега сите ја гледаат СО ДРУГИ ОЧИ!

(ФОТО) ПОВРЕДЕНА – КОЈ БИ ПОМИСЛИЛ ДЕКА ИМА ЧУВСТВА?! Се појави ЕМОТИВНИОТ МЕИЛ што Анџелина му го испратила на Бред! Нивната војна сите сега ја гледаат СО ДРУГИ ОЧИ! Поради тековните правни проблеми меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит, на TikTok повторно се појави електронска пошта што 47-годишната актерка му …

Повеќе »

Адвокатите на Бред Пит одговориле на обвинувањата дека актерот ја малтретирал Анџелина Џоли и нивните деца

Адвокатскиот тим на Бред Пит се огласил во врска со тврдењата дека актерот физички ја малтретирал поранешната сопруга Анџелина Џоли и нивните деца. Адвокатот што го застапува рекол дека „од првиот ден сноси одговорност за своите постапки, но нема намера да признае нешто што не направил“. „Тој беше цел на …

Повеќе »

ЛЕТОТ КОЈ ГИ „РАЗВЕДЕ“ – Анџелина Џоли го обвинила Пит за физички напад: Ја грабнал за главата, па ги нападнал децата…

Еден од најпознатите холивудски парови Анџелина Џоли и Бред Пит повторно се во центарот на вниманието, поради настан од минатото кој е и причина за нивната разделба. Џоли сега открилс нови шокантни детали. Имено, Џоли поднела судски документи во кои го обвинила нејзиниот поранешен сопруг дека во алкохолизирана состојба ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УКАЖАЛА НА ПРОТЕСТИТЕ – Анџелина Џоли ги поддржа храбрите жени од Иран: „Не им треба надзор над нивниот морал и нивните тела!“

Холивудската ѕвезда и хуманитарец Анџелина Џоли укажа на тековните протести во Иран по смртта на 22-годишната Махса Амини. Да потсетиме дека Амини почина на 16. септември во Иран откако беше приведена од Државната полиција за морал поради наводно прекршување на кодексот на облекување. Веднаш по нејзината смрт избувнаа протести, а …

Повеќе »