Tag Archives: антибиотик

Белиот КОРЕН е антибиотик, јадете и пијте го, но ИЗРЕНДАН се јаде само одреден број денови

Многумина велат дека ренот е подземно чудо на медицината. Неговата најважна карактеристика е тоа што има изразен антимикробен ефект, односно му помага на организмот да уништи вируси и бактерии. Сокот од рен разреден со вода е добар за плакнење на воспалено грло и непца. Покрај финтоцид – природен антибиотик што …

Повеќе »

(Рецепт) Направете домашен антибиотик против настинки!

Ако ниту еден вирус не може да ве заобиколи, а не сакате да земате лекови, можете сами да направите природен антибиотик против настинка Ако често сте подложни на настинки, вируси и разни воспаленија, време е да внесете вистинска природна „бомба“ во вашето тело, што ќе го зајакне вашиот имунитет. Што …

Повеќе »

Медот би можел да стане алтернатива на антибиотиците со цел на ублажување на грип и настинки

Ново истражување од Оксфорд говори за тоа дека медот може да биде поефикасен од вообичаените лекови што ги користиме за ублажување на симптомите на настинка и грип, пишува Си-Ен-Ен. Медот може да биде побезбедна, поевтина и достапна алтернатива на антибиотиците, објаснуваат истражувачите од Универзитетот во Оксфорд. Тие ги охрабрија лекарите …

Повеќе »

(Рецепт) НАРОДЕН СИРУП ЗА ПОЈАК ИМУНИТЕТ: Една лажица секое утро од овој ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК ќе го зајакне вашиот организам!

Поради честите промени на температурата во овој период од годината, честопати нашиот имунитет ослабнува , така стануваме подложни на сезонски заболувања и вируси. Ова е причината зошто превенцијата е најдобриот лек, а оваа народна мешавина ќе ви помогне да останете здрави во овој период. Природниот антибиотик се прави вака: Состојки: …

Повеќе »

(Рецепт) Антибиотик од природа: Направете лек од две состојки кој помага веќе 5.000 години!

Лукот е секако една од најздравите намирници во светот. Силата на ова растение во народната медицина се користи повеќе од 5.000 години. Еден од најстарите рецепти во светот е оној од Тибет, каде тинктурата од лук била најмоќниот лек за разни болести. За што се користи тинктурата од лук? – …

Повеќе »