Tag Archives: анталија

(ВИДЕО+ФОТО) Тиркизен рај на медитеранскиот брег: Се наоѓа меѓу 40-те најубави плажи во Европа

Уникатната тиркизна боја на морето го привлекува вниманието на туристите од целиот свет и се смета за една од најголемите атракции на турскиот медитерански брег. View this post on Instagram A post shared by Amanda Ferris (@amandaferris92) Светски познатата плажа Капуташ во турскиот медитерански град Каш, еден од омилените окрузи …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Лудо“ време во познатото турско одморалиште: За само неколку часови температурата од +20. се спуштила на -5 степени а паднал и снег!

Во познатото турско летовалиште Анталија годишните времиња се менувале од час во час. Температурата до +20. за неколку часа паднала на минус пет. Тоа предизвикало снежна виулица каква што не памтат ниту најстарите жители на „турската ривиера“. Извор: Kurir.rs/D. Ilić Фото: Youtube/Printscreen

Повеќе »