Tag Archives: анимирана серија

Меган Маркл има нова работа – открила за што станува збор

Mеган Маркл со Нетфликс подготвува анимирана серија наречена „Бисер“. Станува збор за заедничка продукција на Archewell Productions на Хари и Меган и Нетфликс. Меган е продуцент, пишува Deadline. Серијата ги следи авантурите на 12-годишно девојче, кое наоѓа инспирација кај разни влијателни жени низ историјата. Заедно со Меган, во продукцијата се …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе се снима уште една тв серија за кралското семејство: Принцот Џорџ во главната улога!

Во екот на турбулентните настани во британското кралско семејство, ни пристигнува една сосема поинаква вест – принцот Џорџ станува јунак во цртан филм! Додека светската јавност сè уште се занимава со Хари и Меган, еден итар писател направил добра работа осмислувајќи принцот Џорџ да биде неговиот нов јунак, но во …

Повеќе »