Tag Archives: ангела меркел

(ФОТО) СИТЕ ЕВРА НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ – НАЈМОЌНАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ЖИВЕЕ СКРОМНО, НО…Откриле колку заработила до сега и колку и останало – разликата е ОГРОМНА!

Германската канцеларка Ангела Меркел заработила повеќе од 35. милиони евра во нејзината политичка кариера, но се проценува дека во моментов троши само една десетина од таа сума… Германската канцеларка Ангела Меркел во моментов има на располагање капитал од три и пол милиони евра, откри магазинот Vermögen. Поинаку кажано, таа иако …

Повеќе »

Ангела Меркел денес ќе прими АстраЗенека вакцина

Бидејќи Меркел има над 60. години, таа е во возрасната група која ја прима вакцината АстраЗенека. Германската канцеларка Ангела Меркел во петок (денес) ќе ја прими првата вакцина против коронавирус, објави германскиот весник Welt.. Меркел ќе ја прими вакцината АстраЗенека, објави весникот, без да наведе конкретен извор. Бидејќи Меркел има …

Повеќе »

МЕРКЕЛ И МАКРОН ЈА ИГНОРИРААТ ЕМА: Се свртеле кон Путин, барајќи увоз на руска вакцина во ЕУ

Владимир Путин, германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон вчера разговарале за можното снабдување на Европската унија со руската вакцина против корона вирусот Спутник В, објави Кремљ по видео конференцијата на тројцата лидери. За време на конференцијата, посебно внимание било посветено на здружување на силите во борбата против …

Повеќе »

(ФОТО) ВЛЕГОВМЕ ВО НАЈОПАСНАТА ФАЗА НА ПАНДЕМИЈАТА – Меркел предупредува: „Постои ризик од мутирани соеви кои ќе бидат отпорни на вакцините!“

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди дека бројот на инфекции во Германија мора да се намали во следните неколку недели, бидејќи постои ризик од нови, мутирани соеви на вирусот корона кои ќе бидат отпорни на вакцините. Меркел најави дека мора да се воведе ноќен полициски час во сите делови на Германија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меркел го моли народот на Германија за прошка: „Ова е само моја грешка!“

Германската канцеларка најискрено ги замолила граѓаните да и простат што донела „избрзана одлука“ кога е во прашање карантинот за време на велигденските празници, што беше објавено претходно. Таа вчера објави дека тоа нема да се случи и им се извини на граѓаните. Меркел направи нешто што беше сосема неочекувано од …

Повеќе »

(ФОТО) Меркел: Вакцината АстраЗенека е безбедна, но јас не би се вакцинирала со неа

Германската канцеларка Ангела Меркел изјавила дека нема да се вакцинира со вакцината АстраЗенека. Имено, иако ригорозната европска агенција за лекови ЕМА одобри вакцинирање со АстраЗенец за сите над 18. години, германските научници не ја препорачуваат оваа вакцина за лица над 65. години. Според Guardian, дури четири петтини од вакцината АстраЗенека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите ние сме Ангела Меркел: Хит видео на лидерката без маска

Доцните на работа, набрзина го барате паричникот да го ставите во торбата, ги барате клучевите, брзо ги облекувавте чевлите, конечно излегувате и пред зградата сфаќате: ја заборавивте маската. Веруваме дека ова им се случило на сите, а Ангела Меркел тоа го има снимено на камера. Маските станаа дел од нашите …

Повеќе »

АНГЕЛА МЕРКЕЛ СО ЈАСНА ПОРАКА НА ОНИЕ КОИ ОДБИВААТ ВАКЦИНАЦИЈА: „Добро, кој не сака можеби нема да може да направи некои работи“

Приказната за вакцинацијата во ЕУ, иако не започна интензивно, веќе сега интензивно се размислува за животот по вакцинирањето и можноста за воведување на одредени придобивки за оние кои се вакцинирани, но исто така и за ограничување на некои работи за оние кои одбиваат, како што спомена германската канцеларка Ангела Меркел. …

Повеќе »

ГЕРМАНИЈА ГИ ПРОДОЛЖУВА СТРОГИТЕ МЕРКИ ДО 10. ЈАНУАРИ: Не работат кафулиња, теретани, ограничени контакти!

Германската канцеларка Ангела Меркел и федералните лидери одлучиле да ги продолжат ограничувањата наметнати поради пандемијата до 10. јануари. Меркел рекла дека Германија е сè уште далеку од својата цел, а тоа е да го намали бројот на заразени на 100.000 жители на 50. Во Германија во моментов се во сила …

Повеќе »