Tag Archives: ана брнабиќ

(ФОТО) Вучиќ дошол на вечера кај Брнабиќ, луѓето ги исмеваат: Тоа ви е вам специјалитет?

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА Србија, Александар Вучиќ, на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која позира во секојдневно издание со Ана Брнабиќ, премиерката на Србија. Како што открил во описот, Вучиќ дошол кај Ана на вечера. „Прв пат кај Ана на вечера. Крилата се одлични. Единствениот проблем е што Ана, всушност, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕПРОФЕСИОНАЛНО: Српски водител фатен како за време на емисијата се допишувал – камерите ја снимиле и пораката

На социјалните мрежи се прошири фотографија на која се гледа како водителот на српската емисија „Ново јутро“, Предраг Сарапа, се допишува со некого за време на преносот. „Погледнете го разговорот на Сарапин на Инстаграм“, напишаа твитерџиите. „Дали е тоа вистински бакнеж?“ Се смета дека е една од пораките, на што …

Повеќе »

(ФОТО) Во Србија наскоро нов закон: Се укинуваат „мама и тато“ а ќе биде родител 1 и 2

Како што дознава српскиот портал dnevnizurnal.com од добро информирани извори во владата на Србија, во тек е изработка на план со специјален тим кој веќе со месеци заедно со луѓето од Еу подготвува донесување, т.е. предлагање на нов закон. Имено, преку владата на Србија но и Претседателството во Собранието во …

Повеќе »

Партнерката на српската премиерка родила син!

Милица Ѓуриќ, партнерка на српската премиерка Ана Брнабиќ, родила син Како што дознава српски „Блиц“, Милица Ѓуриќ, партнерката на српската премиерка Ана брнабиќ денеска во Белград родила син. „Милица Ѓуриќ роди момче, а породувањето мина во најдобар ред“, рекла за „Блиц“ од кабинетот на Ана Брнабиќ. Како што дознава „Блиц“, …

Повеќе »

Живот – Српската премиерка и нејзината девојка очекуваат дете!

Милица Ѓуриќ одела на вештачко оплодување. Веќе неколку месеци не се појавува со Ана Брнабиќ во јавност, а како што се дознава од Клиничкиот центар на Србија, каде што работи, веќе земала породилно отуство… Претседателката на владата на Србија, Ана Брнабиќ (43) и нејзината неколку години помлада партнерка, Милица Ѓуриќ, …

Повеќе »