Tag Archives: американска влада

Американската влада ги купува најскапите „Шевролет“ теренци во историјата!

ЦЕНАТА е стравична, дури и за американска поими. Американската влада го обожава Chevrolet’s Suburban и сега нарачала 10 специјални примероци кои ќе ги платат дури 36,4 милиони долари. Огромните теренци ќе бидат прилагодени на безбедносните прописи на ДСС (Дипломатска служба за безбедност) и ќе бидат испорачани во текот на следните …

Повеќе »

(ФОТО) Американскиот министер Пит Бутигиег со сопругот станале родители на близнаци

ПРВИОТ деклариран хомосексуалец во американската влада, секретарот за транспорт Пит Бутигиег, и неговиот сопруг во саботата објавија дека нивното семејство е побогато за две деца, ќерка и син. Фотографијата објавена на Твитер и Инстаграм ги покажува 39-годишниот Бутигиег и неговиот сопруг Честен во болничка соба, секој со бебе во прегратка. …

Повеќе »