Tag Archives: активни

(ВИДЕО) Џеј Ло и нејзиниот свршеник објавиле идеја за тренинг во пар – нејзиниот стомак е во прв план

Најфит парот на светот, Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно тренираат и тоа е тајната на нивниот квалитетен однос. Преку заедничките тренинзи, тие се поврзуваат, ја зајакнуваат врската и градат доверба. Тие решиле да ја понудат идејата за тренинг на другите, па Родригез го снимил она што го прават дома …

Повеќе »

(ВИДЕО) Короната ни го смени животот: Но овие млади луѓе се прилагодиле за да вежбаат – иако не се на училиште!

Сакале да признаеме или не но корона вирусот го промени начинот на живот на сите луѓе, ширум светот… Со цел, неговите бивши ученици да не престанат да бидат активни, пензионираниот професор по физичко воспитување дошол до прекрасна идеја. Прво, се вратил од пензија а потоа почнал да ги собира учениците …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци се секогаш расположени за „активност под чаршавите“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако сте се прашувале дали хороскопскиот знак влијае на либидито, одговорот е потврден. Додека на одредени знаци сексот им е апсолутно споредна работа во животот,овие три хороскопски знаци имаат …

Повеќе »

(ФОТО) Татко постелнината ја претворил во друштвена игра за да ги забави децата во болница!

На таткото и бизнисмен, Кевин Гејтлин,му бил доволен еден поглед на чаршавите во креветот за да дојде до неверојатна идеја. Ги претворил во шарени, забавни и интерактивни игри за децата кои се хоспитализирани во болница. Откако во болница го посетил болниот син на пријател, сфатил дека на детето му е …

Повеќе »