Tag Archives: активен

Клинт Иствуд (92) го споделил рецептот за долговечност. Советите се едноставни и ефективни!

ИАКО има 92. години, Клинт Иствуд сè уште работи, моментално работи на нов документарен филм за дивиот свет наречен Why On Earth. Сепак, оваа славна ѕвезда можеби немаше да биде жива денес доколку не беше сведок на ненадејната смрт на неговиот татко. Во летото 1970. година, таткото на Клинт Иствуд …

Повеќе »

(ФОТО) РОНАЛДО ЕКСПЛОДИРАЛ НА ИНСТАГРАМ! Во средината на приказната за ОТКАЗОТ во Јунајтед, тој го направи она што големите ѕвезди НЕ ГО прават

Кристијано Роналдо се бори со коментари и на Инстаграм, наместо да го спушти телефонот.Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, се наоѓа во најтешкиот момент во кариерата, бидејќи цело лето се обидува да го напушти Манчестер Јунајтед, но има два проблеми – клубот не сака да го пушти …

Повеќе »

Почина познатиот спортски новинар Мирослав Наумовски – Лав

Денес, по кратко боледување, почина Мирослав Наумовски-Лав. Лав беше врвен спортист, спортски новинар, еден од основачите на Македонскиот олимписки комитет, член на Собранието и на Управниот одбор на МОК, спортски новинар во Нова Македонија, основач и главен одговорен уредник на првиот спортски весник во нашата држава, СКОК. „Со голема болка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Јанкуловски Космонаутко :„Најголемите награди ми се изјавите на познати и непознати луѓе како ‘Денко, помина ова чудо, се вратив на работа’, ‘Космонаутко, преживеав’ или ‘Сите сме добри, фала ти за се`“!

Како да се најави разговор со човек кој секое утро ви се насмевнува од мониторот, доколку денот го почнувате со Фејсбук, ви пее песна, а потоа се подготвува и оди на својата работа – медицински техничар кој се бори со ковидот на сите начини – тестира, дава вакцини, се дружи …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ ПОЛУДЕЛ – Ентони Хопкинс веќе 170. дена е во строг карантин!

На Оскаровецот, Ентони Хопкинс, се чини дека не му е лесно во карантин. После 170 дена, не е ни чудо. 82-годишниот актер е многу активен на социјалните мрежи, често ги забавува своите обожаватели со необични записи – како оној каде свири пијано со својата мачка. Сепак, тој сега сподели необично …

Повеќе »

Колку долго коронавирусот може да живее на површините и како да се дезинфикуваат куќата и рацете?

Кога станува збор за коронавирусот се чини дека добрата хигиена е најдобра линија на одбрана… Доказите велат дека корона вирусот најмногу се шири со респираторни капки кои лебдат во воздухот кога заразено лице кива или кашла. Овие капки може да слетаат на вас, но тие исто така може да слетаат …

Повеќе »

(ФОТО) ХОЛИВУДСКИ ВЕЛИКАН – Токму кога се прашувавме што му се случило Харисон Форд сите пријатно ги изненадил!

Еден од најпознатите актери во Холивуд неодамна шокираше многумина со неговиот занемарен изглед, но трансформацијата не траеше многу, така што Харисон Форд сега повторно се врати во полн сјај… На почетокот на јуни, популарниот Индијана Џонс изненади многумина со неговиот занемарен изглед, кога со обрасната брада и долга сива коса …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Путин дал 10. гола на натпревар: Во противничкиот тим играл негов другар од детство но и руски милијардери!

Рускиот претседател Владимир Путин не мирува и продолжува да се занимава со активности кои не се претседателски, но кои му донесуваат дополнителен рејтинг во Русија. Тој повторно учествувал на егзибицискиот натпревар во хокеј на лед и дал 10. гола, играјќи во тимот на руските хокеарски ѕвезди. Одржувањето на натпреварот станал …

Повеќе »

(ФОТО) 14. корисни совети за долговечност од доктор од Јапонија кој наполнил 105. години!

Шигејаки Хинохара, 105. години стар доктор од Јапонија дава совети кои ќе ви помогнат да живеете долго и да уживате во секоја година од својот живот. Најстариот јапонски доктор е роден во 1913. година. Автор е на 150. книги, вклучувајќи го и бестселерот „Living Long, Living Good“ (Да се живее …

Повеќе »