Tag Archives: азорски острови

(ФОТО) Мирно, тивко и скриено: Ова се најромантичните места во Европа!

Секој има свое мислење за тоа што е романтично, но местата преплавени со туристи чии селфи стапови се судираат во воздухот, секако никој не ги смета за место за уживање со саканата личност. Ако две лица не се само придружници додека патуваат, романтичното патување треба да биде на некои вовлечени …

Повеќе »