Tag Archives: адвокат

„Ѕверка“ ја губи работата, го ангажирал адвокатот на Бил Козби

Крис Нот повеќе нема да се појавува во серијата на CBS „The Equalizer“. По неколку обвинувања за сексуален напад, Universal Television и CBS објавија дека Крис Нот повеќе нема да снима дополнителни епизоди за споменатата серија, и дека тоа ќе стапи во сила веднаш, пишува „E! News”.. Во серијата, предводена …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УРНАЛЕ ЅИД И СО КРАН ИЗНЕЛЕ ЧОВЕК ОД 300 КИЛА: Несекојдневна евакуација во Франција – во „филмското спасување“ учествувале 50. луѓе!

Во Перпињан била извршена несекојдневна евакуација, кога поради заминувањето на дебел пациент во болница, мораше да се ангажира градежен кран и да се сруши дел од зградата во која живеел! Ален Панабиер (53) имал околу 300 килограми и со месеци лежел целосно прикован на својот кревет, од кој гледал телевизија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЏУЛИЈАНИ? Америка „бруи“ за она што му се случило на адвокатот на Трамп среде конференција за медиумите!

Членовите на правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп, како и неговиот личен адвокат Руди Џулијани, одржале конференција на која повториле дека имало изборна измама на претседателските избори. Сепак, еден детаљ од конференцијата, што нема никаква врска со пребројувањето на гласовите,го привлече вниманието на корисниците на социјалната мрежа. Имено, конференцијата …

Повеќе »

СТРАШНА СЛУЧКА НА КОСОВО: Малолетничка две години била силувана од шест мажи, меѓу нив професор, полицаец, адвокат, гинеколог…

Шест лица, меѓу кои професор во Гимназија, полицаец и адвокат во средата косовското правосудство ги обвинило дека две години силувале малолетничка, која била присилена да абортира, објавило државното обвинителство. Искуството на таа девојка од западниот дел на Косово ја шокирало земјата и поттикало јавна расправа за статусот на жените во …

Повеќе »