Tag Archives: авантури

На кој партнер можете да му верувате, а со кога мора да сте цело време внимателни: Бикот – верен до гроб, Близнаците секогаш во искушение!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Терезиите се стабилни, па затоа обично не одат во измами. Од друга страна, таа сака да флертува, па може (дури и ненамерно) да се вовлече во ситуација кога флертувањето …

Повеќе »

Во 2021. година би требало да избегнувате врски со овие хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите тврдат дека хороскопските знаци имаат големо влијание на слагањето на партнерите во романтичните врски. Elite Daily објави список на знаци кои треба да се избегнуваат едни со други …

Повеќе »

Одбегнуваат долги врски: Овие хороскопски знаци повеќе сакаат авантури

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но има моменти кога им е поЗа тоа треба да пронајдете некој кој е со слободен …

Повеќе »

Летен хороскоп за 2019 година – ЗА СЕКОЈ ЗНАК: Што ви донесуваат ѕвездите на љубовен план, остварување на деловен план но и за ЗДРАВЈЕ!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите му се радуваме на летото, на топлите сончеви зраци кои умеат да не галат, а понекогаш и изгорат, но тие три месеци се всушност и една голема љубопитност …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дала отказ и за 15.000 долари создала совршен дом со кој може што сака!

Бившата адвокатка Лиза Џекобс од Остин во Тексас се откажала од успешната кариера и ја продала куќата откако нејзината мајка умрела од рак на града. Одлучила остатокот од својот живот да го мине на пат, истражувајќи се што постои околу нас. Откако дала отказ во 2014. година, Лиса основала компанија …

Повеќе »