Tag Archives: абудаби

Ферстапен во последната трка сезонава влегува од пол-позицијата

Во последните квалификации во овогодинешната сезона во Формула 1, Ред Бул ги заклучи првите две позиции. Актуелниот шампион Макс Ферстапен ја освои пол-позицијата, седма сезонава, а Серхио Перез ќе стартува од второто место. Верстапен го извози најбрзиот круг за 1:23.824. QUALIFYING CLASSIFICATION@redbullracing lock out the front row for Sunday's race …

Повеќе »