Среќен роденден Лазар Бараков !!!

Лазар Бараков е роден во Мокрино, Струмичко на 24 мај 1954 година. Тој е познат македонски филмски актер, најпознат по улогите во Македонски народни приказни.

Од богатата филмографија на Бараков издвојуваме:


1984-1985 Македонски народни приказни ТВ-серија
1986-1992 Македонски народни приказни ТВ-серија
1987 Хај-фај ТВ-филм
1988 Марика лета со Авион ТВ-филм
1988 Марка ТВ-филм
1988-1990 Трст виа Скопје ТВ-серија Шоферот
1988-1989 Тврдокорни ТВ-серија
1989 Сеобе ТВ-филм
1989-1990 Еурека ТВ-серија
1990 Северна грешка ТВ-филм
1993-1995 Македонски народни приказни ТВ-серија
1994 Пред дождот ТВ-филм
1995 Во светот на бајките ТВ-серија
1995 Бус за дус ТВ-серија
1996 Батко Гого нема пари ТВ-филм
1996-2000 Македонски народни приказни ТВ-серија
1997 Преку езерото ТВ-филм
1999 Каца ТВ-филм
2000 Погрешно време“ ТВ-серија
2000-2003 Македонски народни приказни“ ТВ-серија
2001 Прашина ТВ-филм
2010-2013 Македонски народни приказни ТВ-серија
2014 На границата ТВ-серија
2017 Кавадаречки народни приказни
2020 Преспав ТВ-серија
2023-2024 Македонски народни приказни ТВ-серија

Среќен роденден Лазар ти посакува редакцијата на Екран.


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Доделување на наградите „Гласник на невидливите“ за 2024

Денес во кафе-книжарницата „Буква“ во Скопје, со почеток во 19:30 часот, во организација на Македонска …