„Широк Дијафазон“ – стендап на Сашко Коцев

Вечерва во голема сала на НУЦК “Ацо Шопов“ во Штип, со почеток во 20:00 часот, присутната публика ќе има прилика да ужива во најновиот стендап на Сашко Коцев насловен „Широк Дијафазон“.

Овој најнов стендап на Коцев е по шест години, а за проектот соработувал со неговиот колега, актерот Александар Михајловски, кој го изработил видеото кое ќе се прикаже за време на настапот, материјал кој е собиран изминативе години. Сценограф е Тања Христовска-Блажевска.


„Стендапот е мое видување на нашите општествени аномалии. Зборувам за сето она што му се случува на еден човек преку цел ден и сака да се избори со некои нешта, а понекогаш не е ни свесен дека му се случуваат“ – вели Коцев.

Цена на влезници: 400 денари во претпродажба / на врата: 500 денари


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …