Седум работи што МАЖОТ ги прави пред да БАКНЕ ЖЕНА!

Пред првиот бакнеж, ретко кој маж ќе побара дозвола да бакне жена. Наместо тоа, со мали знаци и движења на телото, тој ќе и покаже на другата страна дека е заинтересиран за неа и се надева дека и таа исто ќе возврати.
Маж не сака да си оди дома и разговара со вас до доцна во ноќта пред влезот на станот? Тој исто така одлично се забавува во ваше друштво, а големи се шансите да сака да ве бакне. Еве што прави секој маж пред да ги допре усните на својата симпатија за прв пат:

Ќе замолчат
Не можете да се бакнувате ако двајцата зборувате во исто време. Затоа секој маж ќе почне да зборува се помалку и помалку, а неговите одговори на вашите прашања ќе стануваат сè пократки и пократки. Исто така, неговиот глас ќе биде потивок и поинтимен.


Нема да има мир
Еден маж е нервозен пред првиот бакнеж. Тој ќе го бара вистинскиот момент во разговорот да ви пријде и поради тоа ќе покаже знаци на нервоза, како што немир. Ако не може мирно да седи на едно место, можеби тоа е причината.

Ќе се фокусира на усните
Ако сака да ве бакне, мажот свесно и несвесно ќе почне да ги подготвува усните за бакнеж. Ќе ги оближува, ќе нанесат мелем или ќе го освежат здивот со гума за џвакање.


Ќе почне да гледа во вашите усни
Неговиот поглед ќе падне од вашите очи кон вашите усни. Да, тој сè уште е заинтересиран за тоа што имате да му кажете, но не може да се воздржи, тој сака прво да ве бакне.

Случајно ќе ве допираат
Мал допир на рамото, на раката или удирање со колена под масата не е случајност, туку јасен знак дека мажот сака физички да се зближи со вас. Со тие потези сака да провери како би реагирале вие, во случај да се случи тоа, и дали воопшто ве интересира бакнежот.


Ќе го намали растојанието помеѓу вашите тела
Неговото тело ќе се приближи до вашето за време на вашиот разговор. Ништо меѓу вас нема да го спречи од таа идеја, дури и ако користи прегласна музика во позадина за да ви се доближи и директно да ви шепне на уво.

Ќе го пофали вашиот парфем
„Прекрасно мирисаш“ е комплимент кој мажот често ќе и го даде на жената. Тоа е сигурен начин мажот да влезе во приватниот простор на жената и уште повеќе да се доближи до неа.

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Седум награди на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“ за претставата „Иванов“ на МНТ

На денешната прес-конференција на 58. МТФ „Војдан Чернодрински” во Прилеп, беа соопштени наградените, од кои …