(Рецепт) Брзо и лесно: Пиперките полнети со макарони ќе ве воодушеват со својот вкус

Пиперките обично се јадат полнети со месо и ориз или компири, но овој зеленчук е вкусен и ако се полнат со некој друг фил.
Пиперките полнети со макарони се брзо и вкусно јадење кое дефинитивно вреди да се проба.

Потребно е:
– макарони
– пиперки
– сирење
– сол
– сечкан магдонос
– масло
Подготовка: прво сварете и исцедете ги макароните. Потоа додадете сирење (количина по желба), ситно сечкан свеж магдонос. Соединете го филот и посолете по вкус.
Наполнете ги пиперките со тој фил. Одозгора прелијте со малку масло. Покријте со фолија и печете околу 20 минути, а потоа извадете ја фолијата и печете уште 10 минути.


Едноставното и вкусно јадење е подготвено за послужување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …