(Рецепт) Седум дена појадувајте го ова: Ќе го исчистите телото од отрови, намалите тежината, подобрите здравјето!

сите состојки ставете ги во блендер и измешајте. Почекајте чиа семето да набабри а потоа на празен стомак испијте.Вашето тело набргу ќе ги елиминира токсините кои се насобрале.
Јаболката содржи влакна кои го поттикнуваат празнењето на цревата. Лененото семе е богато со влакна, антиоксиданси и омега 3 масни киселини кои исто така ја поттикнуваат апсорпцијата на хранливите состојки.
Чиа семето е составено од влакна,омега 3 масни киселини, витаминии бројни хранливи материи. Одлично е за подобрување на кардиоваскуларното здравје и здравјето на системот за варење.
Медот ги апсорбира антибактериските, антивирусните и антисептичките својства и го штити телото од рак на дебелото црево.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 22.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Типични претставници на Овен имаат одличен работен ден пред нив. Со добра организација …