Работилници, филмска програма и настапи на Зарина Првасевда и Дина Јашари – денес на програмата на Фестивалот на инклузија

Во паркот Македонија во Општина Кисела Вода (до дом на култура “Билјана Беличанец”), се одржува третото издание на Фестивалот на инклузија. И денес не очекува богата програма, а вие сте добредојдени, затоа што само љубовта, колку повеќе ја даваш толку повеќе ја имаш.

Програма:


Од 9:00 – 11:00 часот –  Работилница Од отпад до украс – дојдете да правиме фигури и украси

Од 9:00 – 11: 00 часот – Работилница Ние сме супер-херои – правиме детски наметки


Од 18:00 – 22:00 часот – Испробај се – кошарка во колички

Од 19:00 – 21:00 часот – Филмски проекции. Дојдете, ужувајте и инспирирајте се со одлична селекција на меѓународни филмови со инспиративна содржина и моќни ликови. Селекцијата на проекции е направена од „Икуалити“ и „Ухвати филм“ од Нови Сад, Србија, чиј меѓународен фестивал е најпознат во регионот и од најпознатите во светот за филмови со длабоки, општествено-релевантни кратки, анимирани, долгометражни и документарни филмови. Оваа соработка ни е посебно драга.


Од 21:00 часот – ќе уживате во музичката програма со Зарина Првасевда и Дина Јашари.

Ве очекуваме!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …