Промоција на новата книга на Румена Бужаровска „Господ, па Америка“

На 15 април 2024 година, од 19:30 часот, во Јавна соба, ќе се одржи промоција на новата книга на Румена Бужаровска, збирката есеи „Господ, па Америка“.

Загатливо, како што и звучи, целиот настан ќе нè доближи до суштината на овие есеи што се своевидно разголување на ставовите, чувствата, спомените и размислувањата на авторката, а во тоа ќе ни помогне Ивор Мицковски, кој ќе биде во улога на промотор.


Имате целосно право да бидете нетрпеливи да навлезете во книгата со која ќе се чувствувате како да сте пред филмско платно. „Го поминав истиот пат како авторката на патописите и не ми беше толку интересно како што ми беше читањето на оваа книга“, вели Срѓан Драгојевиќ. „Или сум јас глуп, или книгата е многу добра“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кинотека во рамки на проектот „Сезона на филмски класици“ ќе го реставира филмот „МИС СТОН“

Кинотека ова година ќе го реставира филмот МИС СТОН на Жика Митровиќ, во рамки на …