Промоција на книгата „Работа со лутината во психотерапијата (Гешталтистички пристап)“

Денес, со почеток во 18:00 часот во Public Room во Скопје, ќе се одржи промоцијата на книгата „Работа со лутината во психотерапијата (Гешталтистички пристап)“.

Организатор на настанот е УВИД – Центар за едукација и личен развој.


Со преведувањето и издавањето на оваа книга д-р Розета Паскали даде скромен придонес кон унапредувањето на едукативниот процес на сите психотерапевти.

Добредојдени се сите љубители на психологијата, психотерапијата и личниот раст и развој.


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Доделување на наградите „Гласник на невидливите“ за 2024

Денес во кафе-книжарницата „Буква“ во Скопје, со почеток во 19:30 часот, во организација на Македонска …